Зустріч з медиками району

Останнім часом питання реформування та проблематики медичної галузі на території району викликає все більший інтерес і зацікавленість його жителів. Саме цій темі була присвячена нарада з медичними працівниками комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Свалявської районної ради, яка відбулася 15 січня 2020 року за участі голови Свалявської районної ради Мирослави Ливч, голови райдержадміністрації Романа Тарабія та заступника Іван Русина, а також головного лікаря ЦПМСД Аліни Габрон.
Під час наради керівництвом району було порушено ряд важливих питань, а саме: стан впровадження медичної реформи на Свалявщині, питання фінансування та розміру заробітної плати. Варто зауважити, що згідно внесених змін додатку 1 до Колективного договору КНП «ЦПМСД», з січня 2020 року посадовий оклад лікаря становить 5 000 грн., а середнього та іншого медперсоналу – 4 723 грн. , плюс обов’язкові доплати до посадових окладів, а саме: доплата за медичний стаж від 5-15%, за кваліфікаційну категорію – 5-15%, доплата від доходу медпрактики згідно інформації з медично-інформаційної системи за місць – 5-10%, за завідування АЗПСМ лікарю доплата у сільській місцевості складає 10% та 25% у місті.
Працівники ЦПМСД, у свою чергу, порушували різні важливі для них питання, зокрема, щодо гідної оплати праці. У ході дискусії голова районної ради Мирослава Ливч наголосила, що тільки збільшення кількості укладених декларацій між пацієнтом та сімейним лікарем дозволить суттєво підвищити розмір заробітної плати. Також голова ради зазначила, що протягом 2019 року за сприяння районної ради, в первинній ланці медичної галузі району шляхом виділення коштів для співфінансування було забезпечено виконання усіх державних програм медичної галузі, а саме:
– придбання автомобілів для амбулаторій загальної практики сімейної медицини у селах Росош, Керецьки, Голубине, Стройне, Березники, Мала Мартинка та Неліпино;
– придбання мобільно-діагностичних комплексів для запровадження телемедицини;
– будівництво амбулаторій у селах Росош, Керецьки, Голубине;
– виготовлення ПКД для капітальних ремонтів амбулаторій сіл Дусина та Сускова.
Очільники району надали роз’яснення працівникам закладу на всі порушені питання, вислухали всі пропозиції та прохання, закликали їх до тісної співпраці та наголосили на тому, що районною владою використовуються всі можливості для створення належних умов функціонування закладів охорони здоров’я. Крім того, зауважили, що всі питання щодо реформування медичної галузі в районі вирішуються, незважаючи на об’єктивні труднощі.

ПОШИРИТИ