Відкриття пам”ятника у Сваляві

06 грудня 2019 року на Свалявщині відбулася знакова подія – відкриття пам’ятника “Борцям за волю України”, присвяченого загиблим героям Небесної Сотні та учасникам АТО . Встановлення такого памʹятника ініціювала громадська організація «Спілка учасників бойових дій на Сході України». На цей захід зібралися мешканці та гості міста, військові, ветерани АТО/ООС, побратими, волонтери, представники влади міста та району.
Під Гімн України пам’ятник урочисто відкрили голова Свалявської Спілки учасників бойових дій на Сході України Степан Білас та заступник міського голови Тетяна Белла. Представники різних конфесій відслужили молебень та освятили монумент.
Вразила своєю чуттєвістю композиція, яку виконали учні Свалявської гімназії та військовий оркестр 128 окремої гірсько-штурмової бригади.
Із вітальним словом перед учасниками заходу виступила заступниця голови Свалявської районної ради Клара Стегура, яка відмітила, що за підтримки депутатів всіх рівнів кошти на виготовлення пам’ятника було виділено з різних місцевих бюджетів. До цієї благородної справи активно долучилися підприємці, волонтери та небайдужі мешканці району. Клара Стегура привітала військовослужбовців та ветеранів з Днем Збройних Сил України, висловивши їм подяку за їх патріотизм, волю та сміливість. Вона наголосила, що встановлення памʹятного знаку слугуватиме нагадуванням для прийдешніх поколінь про героїв та ціну виборювання незалежності України.
Також виступили голова спілки учасників бойових дій на Сході України Степан Білас, заступник міського голови Тетяна Белла, перший заступник голови РДА Михайло Коршинський, військовий комісар Олександр Гаєвий.
Після слів подяки військовослужбовцям, представники влади, громадських організацій, керівники підприємств та установ поклали квіти до підніжжя монумента.

ПОШИРИТИ