Волонтери відвідали Свалявщину

Регіони трансформуються, коли спільноти небайдужих об’єднуються заради світлих змін. Волонтери — це люди, які перестають ігнорувати проблеми й починають вирішувати їх.

Сьогодні, 28 жовтня 2019 року, волонтери з Чеської республіки, доцент педагогічного факультету Томаш Чех і студенти педагогічного факультету Палацкого університету в м.Оломовц відвідали Свалявську загальноосвітню школу І ступеня № 5. Дирекція школи, в особі директорки Марини Русин, презентувала заклад і наголосила на проблемах даної школи. Представником відділу освіти на зустрічі була Дребітко М.В. Ціль візиту волонтерів – це педагогічна практика соціальних педагогів із Палацкого університету в м.Оломовц у Свалявській ЗОШ І ступеня № 5. Діяльність соціального педагога в закладах освіти передбачає створення умов для успішної соціалізації та адаптації дитини, як процесу набуття нею соціальної компетентності, формування і ствердження її як особистості, входження в активне громадське життя.

У програму дня для волонтерів і студентів входило, відвідання Обласного Будинку дитини, де керівництво, в особі головного лікаря Володимира Бейреша, та колектив проявляє любов і увагу до вихованців сиротинця. Інклюзивна освіта має пріоритетне значення для забезпечення якісної освіти усіх дітей у тому числі дітей з особливими освітніми потребами. Саме цю мету переслідує директорка Інклюзивно-ресурсного центру Свалявської районної ради Жанна Вальо. Присутні були приємно вражені роботою центру, де дітки відчувають необхідну підтримку і опору, здобувають нові навички і знання. Керівник організації волонтерів, Радім Купец, висловив подяку голові Свалявської районної ради Мирославі Ливч, яка зуміла за короткий період часу організувати роботу центру для дітей з особливими освітніми потребами. І на завершення дня гостям була проведена екскурсія до Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 імені Масарика, де гостинно зустрів гостей та ознайомив з школою директор школи Іван Воробканич. Підбиваючи підсумки, хочеться щиро подякувати гостям із Чеської республіки, які продемонстрували вірність основним засадам християнської моралі, безкорисливу працю та трепетне до них ставлення, а також їхню високу самосвідомість та патріотизм творити ДОБРО….

ПОШИРИТИ