Конференція по реалізації проекту «Латориця – зона особливої уваги нашої громади. За чисте довкілля»

Завершальним етапом в реалізації проекту «Латориця – зона особливої уваги нашої громади. За чисте довкілля» стало проведення конференції в Свалявській районній раді, яка відбулася 15 жовтня 2019 року. В ній взяли участь голова Свалявської районної ради Мирослава Ливч , виконавча директорка Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати- Україна» Галина Литвин, голова представництва «Єврорегіон Карпати – Україна» у Закарпатській області, депутат обласної ради Василь Худинець, голова Колочавської сільської ради Юрій Кливець, депутати Свалявської районної ради, керівники та спеціалісти комунальних підприємств району, виконавчого апарату районної ради та райдержадміністрації.
З вітальним словом на конференції виступила Галина Литвин, яка презентувала Програму підтримки ініціатив місцевих карпатських громад – один із найуспішніших проєктів, спрямованих на розвиток Карпат, та наголосила, що другий рік поспіль вони мають можливість підтримувати найкращі ідеї та найактивніші громади через оголошені конкурси та грантові кошти. Особливу увагу приділила конкурсам, які буде оголошено до кінця 2019року, а саме: конкурсам проєктів Програми транскордонного співробітництва Польща- Білорусь- Україна 2014-2020 та проєктів секторальної підтримки.
До виступу директорки долучився і Василь Худинець, який більш детально розповів про хід реалізації проєктів у Закарпатській області, подякувавши керівництву Асоціації та голові районної ради Мирославі Ливч за тісну співпрацю.
Із заключним словом виступила голова ради Мирослава Ливч, яка ознайомила присутніх з досвідом районної ради у написанні проектів з подачі заявки в 2017 році до участі у конкурсному відборі інвестиційних проєктів регіонального розвитку за рахунок коштів секторальної бюджетної підтримки ЄС з пілотним проектом по реконструкції системи водопостачання в гірських районах в умовах децентралізації («Реконструкція водозабору на річці Віча з комплексом водоочисних споруд для м.Свалява Закарпатської області»).
Термін реалізації проєкту був визначений на 2018-2020 роки із загальним бюджетом – 83 624,863 тис.грн. та відтермінований через об’єктивні причини. Реалізація даного проекту дала б змогу забезпечити безперебійну подачу якісної води споживачам у необхідній кількості, збільшити дебет води, розширити мережі водопостачання, забезпечити якісну водоочистку по знераженню питної води, покращити екологічну ситуацію в районі, так як водозабірні споруди забезпечать централізованим водопостачанням понад 50 відсотків населення району. Завдяки модернізованій технології не потрібно буде облаштовувати зони для зберігання небезпечних речовин (хлору), що в свою чергу покращить техногенну безпеку навколишнього середовища.
Роботу в напрямку збереження природної спадщини було продовжено в 2018 році в рамках підтримки Програми ініціатив місцевих карпатських громад, яка реалізується Асоціацією “Єврорегіон Карпати-Україна», написанням проєкту «Збереження водних ресурсів Свалявщини та покращення системи водозабезпечення населення міста Свалява», який став переможцем.
Загальна вартість даного проєкту становила 310 000,0 грн. з них: сума гранту 250 000,0 грн., власних внесків – 60 000,0 грн., термін реалізації проекту складав 6 місяців.
Внаслідок реалізації цього проєкту було обстежено стан систем водозабезпечення та водовідведення у м.Свалява, проведено дослідження якості питної води, водних ресурсів міста Свалява та району, розроблено проектно-кошторисну документацію та проведено державну експертизу.
Наступним в роботі з проектами стало написання в лютому 2019 року проєкту «Латориця – особлива зона уваги нашої громади. За чисте довкілля», який був розроблений з метою створення ефективної системи збереження якості питної води через підвищення надійності і ефективності роботи очисних споруд та став переможцем в рамках підтримки Програми ініціатив місцевих карпатських громад, яка реалізується Асоціацією “Єврорегіон Карпати-Україна”. Бюджет проекту склав 497 552,00 грн. Замовником проєкту виступила Свалявська районна рада спільно із партнером – Свалявським районним комунальним підприємством водопостачання та водовідведення. Це підприємство сьогодні є профільним для виконання такої діяльності і саме воно забезпечило сталість у реалізації проєкту та утримання обладнання, яке придбане та встановлене в рамках зазначеного проєкту.
На закінчення свого виступу Мирослава Ливч висловила надію на продовження співпраці з Асоціацією «Єврорегіон Карпати-Україна» по написанню та реалізації проєктів, що дасть змогу залучити додаткові кошти в район.
На запрошення директора підприємства Свалявського районного комунального підприємства водопостачання та водовідведення Івана Сая учасники конференції мали змогу відвідати каналізаційно-очисні споруди в м.Свалява та наглядно побачити обладнання, яке було закуплено та замінено за кошти проєкту.

ПОШИРИТИ