5-ий Європейський конгрес місцевого самоврядування у Кракові

В період з 7 по 9 квітня 2019 року голова ради Мирослава Ливч разом зі своїми колегами -депутатами Свалявської районної ради Ганною Івановчик та Мариною Русин взяли участь у 5-му Європейському конгресі місцевого самоврядування, який проходив у польському місті Кракові.

Європейський Конгрес місцевого самоврядування це – платформа для зустрічей місцевих і регіональних лідерів з метою обміну думками щодо державного управління, громадських інституцій та бізнесу. Тут є чудова нагода як для польських, так й українських місцевих органів влади обговорити шляхи підвищення ефективності роботи за допомогою фондів Європейського Союзу.

Участь в Конгресі брала велика кількість регіональних лідерів, представників органів місцевого самоврядування, урядовці, керівників підприємств, громадських організацій та журналістів з усієї Європи.

Програма конгресу була дуже насичена, проходило багато дискусійних панелей та тематичних блоків, які в основному стосувалися економічних, фінансових, інноваційних, суспільних, інвестиційних питань та навколишнього середовища.
Зацікавлення викликала панельна дискусія про модернізацію системи опалення, де фахівці поділилися своїм досвідом роботи та вказали на високу ефективність сучасних опалювальних систем в Польщі. Не менш жваво обговорили польське територіальне самоврядування: успіх, трансформації, виклики майбутнього та нові технології в місцевому самоврядуванні. Йшлося й про розумну спеціалізацію міст як інструменту розбудови спроможності та залучення прямих іноземних інвестицій, інтегровані міські проекти – нові перспективи, нові можливості, транскордонні проекти як засіб відновлення соціального та економічного співробітництва.
Також організаторами конгресу було слушно підібрано кілька тематичних блоків на тему: «Локальний продукт – глобальний успіх», «Нові технології як інструмент промоцій міст та регіонів», «Реалізм в часи глобалізації», «Проектний менеджмент в місцевому самоврядуванні – як уникнути помилок і успішно реалізувати проект?», «Рецепт приголомшливого успіху фестивальних міст» тощо.
Під час дискусій звучали актуальні питання-відповіді, зокрема: «Як переконати місцеві громади збільшити частку інвестицій?» «Ефективне управління муніципальними справами – чи це можливо?» «Як створити локальну та регіональну ідентичність?» «Сильний імідж регіонів – як залучити капітал?» «Інстументи фінансування транскордонного співробітництва» в яких взяв участь голова правління асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Конструктивно та по діловому було обговорено енергетичні кластери як імпульс для місцевого та регіонального розвитку. Також йшлося про культуру в соціальній активності та розбудові місцевих громад, вплив культурного туризму на розвиток міст, про виклики, які стоять перед місцевими громадами.

Цей візит на V Europejski Kongres Samorządów організували  ЄВРОРЕГІОН “КАРПАТИ – УКРАЇНА” спільно з Асоціацією Місцевих Рад “Ради Львівщини” та Львівською обласною радою  для самоврядників з Львівщини, Закарпаття, Прикарпаття, Буковини, Полтавщини, Луганщини та Донеччини. Ці два дні були сповнені новими враженнями для учасників навчального візиту та принесуть нові ідеї та партнерства.

ПОШИРИТИ