Дружній візит волонтерів

04 березня 2019 року Свалявщину з дружнім візитом відвідали голова благодійної організації PřesHranice z.s Radim Kupec та доцент Педагогічного факультету Університету ім. Палацкого в м.Оломоуц Tomáš Čech. У рамках зустрічі обговорювалася можливість стажування студентів педагогічного закордонного вишу на базі Свалявської загальноосвітньої школи І ст. №5 .
Проектом європейської співпраці передбачається закріплення студента на позиції асистента викладача, при цьому студент повинен допомагати з координуванням процесу навчання та других занять. Фінансування поїздки буде проводитися з Європейських фондів заради покращення рівня освітнього процесу в школі, де навчання опановують діти етнічних ромів. Учасники проекту розмовлятимуть з учнями на різні теми, забезпечать їх шкільним приладдям, організовуватимуть пізнавальні заняття та цікаве й змістовне дозвілля.
Також закордонні гості відвідали Свалявську районну раду, де голова ради Мирослава Ливч разом з членами депутатського корпусу Мариною Русин та Олександром Сураном обговорили напрямки освітнього процесу в школі. За словами голови благодійної організації PřesHranice z.s Radim Kupec неможливо досягти високого рівня освіти, якщо не турбуватися про здоров’я нації, відтак за пропозицією очільниці району волонтери відвідали Свалявську ЦРЛ, де, ознайомившись з матеріально-технічною базою головної лікувальної установи нашого краю, пообіцяли українській стороні посприяти в придбанні автомобіля швидкої допомоги.
В ході зустрічі Марина Русин зауважила, що в рамках волонтерського візиту чеські гості відвідують Свалявщину вже не вперше. Активно цікавитися долею закарпатських свалявчан волонтери почали близько 4-ох років тому, тож нині можемо сподіватися на подальшу результативну співпрацю.

ПОШИРИТИ