Конференція по підсумках реалізації проєктів на Свалявщині в 2020 році

20 жовтня 2020 року, в малому залі засідань Свалявської районної ради відбулася конференція, де було презентовано підсумки реалізації проєктів на Свалявщині в 2020 році у рамках Програми підтримки ініціативи місцевих карпатських громад.
В конференції взяли участь голова Свалявської районної ради Мирослава Ливч, виконавча директорка Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин, голова представництва «Єврорегіон Карпати – Україна» у Закарпатській області, депутат обласної ради Василь Худинець, директор агенції регіонального розвитку Закарпатської області Денис Ман, депутати Свалявської районної ради, керівники та спеціалісти комунальних підприємств району, виконавчого апарату районної ради. З вітальним словом виступила Мирослава Ливч, яка подякувала гостям за підтримку та допомогу у написанні проєктів, що стали переможцями. Про успіхи Свалявщини у співпраці з Асоціацією вела розмову Галина Литвин. Доповнили її виступ Денис Ман та Василь Худинець.
Далі голова ради Мирослава Ливч презентувала проєкти, які в цьому році стали переможцями. Серед них:
-проєкт «Вода – джерело життя. Якісна вода – запорука здоров’я та довголіття», який реалізовано у рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізує Асоціація «Єврорегіон Карпати –Україна» в межах проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку» спільно з Міністерством розвитку громад і територій України, Львівською, Закарпатською, Івано-Франківською, Чернівецькою обласними державними адміністраціями та фінансується за кошти Державного бюджету України, отриманих на фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України”. Реалізація проєкту дала змогу замінити 6 одиниць насосного обладнання на 3 каналізаційно-насосних станціях та 7 одиниць обладнання для вимірювальної лабораторії каналізаційно-очисних споруд м.Свалява районного комунального підприємства водопостачання та водовідведення;
-проєкт «Придбання медичного обладнання для КНП «Свалявська районна лікарня» з метою подолання наслідків COVID-19 для закладу охорони здоров’я» дав можливість забезпечити придбання сучасної мобільної палатної рентген установки для медичного закладу;
-проєкт «Облаштування природного джерела в с.Тибава Тибавської сільської ради Свалявського району Закарпатської області» – розроблений для покращення туристичної привабливості села Тибава Свалявського району шляхом облаштування на місцевому маршруті джерела питної води.
Останні два проєкти було реалізовано в рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яка реалізується Асоціацією “Єврорегіон Карпати–Україна” та фінансується за кошти обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей.
На закінчення голова Свалявської районної ради Мирослава Ливч виконала приємну місію, вручивши Подяку Свалявської районної ради виконавчій директорці Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» Галині Литвин за вагомий особистий внесок у розбудову Свалявського району.
Далі учасники конференції відвідали каналізаційно-очисні споруди в м.Свалява Свалявського РКП водопостачання та водовідведення, де мали можливість ознайомитися із закупленим і встановленим насосним та лабораторним обладнанням, та КНП «Свалявська районна лікарня», де, внаслідок реалізації проєкту, було придбано пересувну рентгенустановку. Останнім пунктом програми стали відвідини природного джерела в с. Тибава, яке освятив Високопреосвященніший Феодор митрополит Мукачівський і Ужгородський УПЦ. Це джерело в найближчому майбутньому стане родзинкою та новим об’єктом туристичного маршруту на Свалявщині.
ПОШИРИТИ